Test Test Test Test

Arsise noorte ansamblite diskograafia

Tänaseks on Arsise noorte ansamblid välja andnud viis CD-kogumikku.

Esimene kogumik Lõbus kellamäng on salvestatud Arsise noorte ansambli esimese koosseisu poolt 2000 a. Plaadil kõlavad nii klassikalise muusika seaded kui ka käsikelladele kirjutatud originaalteosed, nagu plaadi nimilugugi. Kõik lood on esitatud chime’idega, mis oma pehme kõla ja tämbri poolest meenutavad orelit.

Teine kogumik Mängutoos on välja antud 2007 a ja nii mõnedki tuttavad ning armsad lood esimeselt CD-lt on leidnud salvestamist ka siinsel albumil. Kuid sedakorda kõlab muusika nii chime’idel kui inglise käsikelladel. Klassikalise muusika varamusse kuuluvate palade kõrvalt leiab kogumikult ka rahvalaule, sealhulgas eesti rahvalaule, mille seadete autoriks hoopiski ameeriklanna.

Tartu Kellade Ansambel andis oma esimese plaadi Staccato giocoso välja aastal 2009. Plaadil kõlavad nii klassikalised, tuntud meloodiate seaded kui ka populaarsed kergemasse žanri kuuluvad lood. CD-le salvestatud palade hulgas leidub samuti mitmeid spetsiaalselt käsikelladele kirjutatud teoseid.

Kogumik Legend on salvestatud ja kokku pandud 2010. aastal, Tallinnas tegutsenud kahe erineva noorte ansambli lemmikpaladest. Plaadi nimi peidab endas mitmetähenduslikkust: nimelt on domineerivaks muusikaks legendaarse ning Arsise jaoks üliolulise helilooja, P.I.Tšaikovski fragmendid balletist “Pähklipureja”. Teiseks leiab plaadilt noorte endi kontsertajaloo kõige mängitumaid ja armastatumaid lugusid nagu Gillise “Pick a Winner” või Albinioni “Adagio”. Ning mainimata ei saa ka jätta albumi nimilugu “Legenda”, mis tekitas omajagu legende ja juhtumisi.

2016. aastal välja antud plaat Prelude kätkeb endas virtuoosseid palasid nii mängutehnilises kui muusikalises plaanis - alates plaadi nimiloost kuni Rimski-Korsakovi Kimalase lennuni, mida klassikalise muusika maailmas teatakse kui üht keerukamat lugu. Plaadilt leiab ka imeilusaid meloodiaid ooperimaailmast nagu Händeli "Largo" ja Mascagni "Intermezzo". Samuti ei puudu albumilt Arsise üks lemmikheliloojaid, P.I.Tšaikovski, kelle muusika on esindatud paladega balletist "Pähklipureja" ja tsüklist "Aastaajad".