Test Test Test Test

CD plaadid

Tänaseks on Arsise kellade ansambel välja andnud seitse CD-kogumikku. Igaüks neist on ainulaadne oma muusikalise lähenemisviisi ja valitud lugude poolest ning neid iseloomustab ansamblile omane professionaalne esitus.

Albumil Handbell Symphony, esimesel CD-plaadil, mis anti välja aastal 1997, on väljapaistval kohal helilooja Peeter Vähi Handbell Symphony, teos käsikelladele ja orkestrile. Ansambli esimene ja ülimalt edukas koostöö nimeka Eesti heliloojaga jätkub juba järgmisel, 1998. aastal teose Supreme Silence salvestamisega. Nimetatud teost ei ole lihtne paigutada ühegi stiili või žanri alla. Peeter Vähi ise on iseloomustanud seda kui stiliseeritud Idamaade muusikat.

Järgmise albumi, In dies nimiloo autor René Eespere kirjutas selle pala spetsiaalselt Arsise kellade ansamblile. Eespere helitöö lisab muidu klassikasse kalduvale albumile - olgu nimetatud näiteks Tšaikovski ja Bizet - üllatavalt esteetilist modernsuse hõngu.

2003. aasta albumi pühendas Arsise kellade ansambel eesti muusikale. Plaadil kõlavate seadete autor on Tõnu Kõrvits. Awake, my heart! viib kuulaja muusikalisele matkale kaugesse minevikku, Eesti rahvusliku lauluvaramu lätetele, mida need arhailised vaimulikud rahvalaulud Eesti küladest esindavad. See album on ansambli uuenenud, kaheksaliikmelise koosseisu esimene salvestus.

Arsise 2007.a välja antud plaadil eesti muusikat peaaegu ei olegi, välja arvatud albumi viimane lugu, A. Tammeoru vaikne ja südamlik Talveöö. Kogumik koosneb esmakordselt peamiselt klassikalistest teostest. Tuleb tunnistada, et V. Soonbergi arranžeeringus ja Arsise interpreteeringus on ka kõige klassikalisematel paladel juures see sõnulseletamatu miski, mida me Arsise käsikellamuusikas nii väga naudime.

Arsise ansambli kuuendal kogumikul Terra Mariana (Maarjamaa) on muusikaline raskuskese Maarja-teemal nagu ütleb ka plaadi nimi. Samas hoiab kogumik eelneva albumi traditsiooni ja toob kuulajani põhiliselt klassikalise muusika tippteosed. Lisaks kaunitele kellahelidele kõlab plaadil ka noore poiss-soprani Heldur Harry Põlda hääl, mis kohe algusest Arsise ansambliga suurepäraselt kokku sulandus.

2013.a välja antud kogumik The Best of Arsis Bells on pühendatud ansambli 20.aastapäevale. Plaat koosneb ansambli parimatest paladest läbi 20 tegevusaasta. Kõlab eesti muusika originaalteoste ja rahvamuusika seadetena, sekka ka üldtuntud klassikalised palad. Värvikirevust lisavad erinevad solistid ja kollektiivid nagu ERSO, RAM, T.Vavilov jt. Juubelikogumikule lisaks anti välja DVD, ansambli viimaste aastate live-esitustest  videokroonika näol.