• Arsis Kellade ansambel seeniorid

ARSISE KELLADE ANSAMBEL

Kes me oleme?

Kui 1993. aastal alustasime, olime kaheteistkümnekesi ainsad kellamängijad mitte ainult Eestis, vaid kogu Baltikumis ja Skandinaavias. Täna on meid ansamblis kaheksa. Meil on kaks kelladekooli ning mitu noorteansamblit. Oleme andnud ligi 1000 kontserti, salvestanud 8 plaati ja käinud kontsertreisidel üle kogu maailma – Soomes, Rootsis, Norras, Lätis, Leedus, Poolas, Hispaanias, Prantsusmaal, Itaalias, Saksamaal, Belgias, Portugalis, Hollandis, Suurbritannias, Iirimaal, Lõuna-Aafrikas, USAs, Venemaal, Kanadas, Hiinas ja Liibanonis.

Meie parimad koostööpartnerid läbi aegade

Eesti heliloojad ja arranžeerijad: Tõnu Kõrvits, René Eespere, Arvo Pärt, Peeter Vähi, Vahur Soonberg.

Solistid: Toomas Vavilov (klarnet), Heldur Harry Põlda (poiss-sopran), Ivo Posti (kontratenor), Rémi Boucher (kitarr), Mikk Mäe (poplaulja), Rahvusooper Estonia solistid – Kristel Pärtna (sopran), Rauno Elp (bariton), Oliver Kuusik (tenor).

Kontserdikorraldajad: Latvijas Koncerti, Vilniuse Filharmoonia, Peterburi Filharmoonia, Baltic Centre for Culture Management, Eesti Kontsert, Shanghai Linnateater.

Festivalide korraldajad: Schleswig-Holsteini muusikafestival Saksamaal, Ottawa ja Hautes-Laurentides’i festivalid Kanadas, AGEHRi kellamuuusika festivalid USAs, Al Bustani festival Liibanonis, Baltic Music Festival Hiinas, Eistedfoddi festival Lõuna-Aafrikas, Probaltica festival Poolas, Festival Klaaspärlimäng Eestis.

Käsikellade valmistaja: Malmark Inc.

Kunstiline juht ja dirigent Aivar Mäe

Aivar Mäe on Arsise kellade ansambli ja kelladekooli asutaja.

Muusikaalase hariduse omandas ta Tallinna Muusikakeskkoolis klarnetit õppides ning Tallinna Riiklikus Konservatooriumis muusikapedagoogika erialal. 1992. aastal täiendas Aivar Mäe end Portlandi Ülikoolis koorijuhtimise ja muusikakorralduse alal.

Ta on olnud rahvusvaheliste koorifestivalide kunstiline juht, samuti on ta läbi viinud koorimuusika alaseid seminare ning kellamuusika-alaseid koolitusi  Ühendriikides ja Soomes. Aastatel 2000–2009 töötas ta Eesti riikliku kontsertorganisatsiooni Eesti Kontsert direktorina. 2003–2006 juhtis ta teater Vanemuise tööd ning 2007–2008 oli Vene Teatri Nõukogu esimees. Aastast 2009 kuni 2020 oli Aivar Mäe Rahvusooper Estonia direktor. Aastal 2023 sai temast teatri Vanemuise juht.

Aivar Mäe on saanud mitmeid auhindu, teiste seas Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia (1997, 1998, 2002), Valgetähe V klassi teenetemärgi (2003) ning 2012 Välisministeeriumi kultuuripreemia Eesti tutvustamise eest välismaal.