• Arsis Kellade ansambel seeniorid

Kes me oleme?

Kui 1993. aastal alustasime, olime kaheteistkümnekesi ainsad kellamängijad mitte ainult Eestis, vaid kogu Baltikumis ja Skandinaavias. Täna on meil kaks kelladekooli ning mitu kontsertansamblit Tallinnas ja Tartus. Oleme andnud üle 1300 kontserdi, salvestanud 13 plaati ja käinud kontsertreisidel üle kogu maailma – Soomes, Rootsis, Norras, Lätis, Leedus, Poolas, Hispaanias, Prantsusmaal, Itaalias, Saksamaal, Belgias, Portugalis, Hollandis, Suurbritannias, Iirimaal, Lõuna-Aafrikas, USAs, Venemaal, Kanadas, Hiinas, Liibanonis, Slovakkias, Iisraelis ja Maltal. Oleme osalenud paljudel festivalidel (Schleswig-Holsteini festival Saksamaal, Ottawa kammermuusikafestival Kanadas, LuostoClassic Soomes, Probaltica Poolas, MustonenFest Iisraelis jpt) ja mitmetel muusikakonkurssidel. Bratislavas 2016. aastal toimunud noorte muusikute konkurss-festivalil pälvis Arsis kõrgeima auhinna – Grand Prix, lisaks pärjati ansambel kuldse diplomiga ning Aivar Mäe eripreemiaga dirigeerimise eest.

Arsise 10-12 liikmelised koosseisud on välja kasvanud Arsise kellade koolidest, kus põhi- ja täiendõppe läbinud õpilased saavad vabade kohtade olemasolul kandideerida Arsise kontsertansamblitesse.

Tallinna kontsertkoosseise dirigeerib Aivar Mäe ja Tartu kontsertansambleid juhatab Mari Tooming.

Aivar Mäe

Kunstiline juht ja dirigent Aivar Mäe

Aivar Mäe on Arsise kellade ansambli ja kelladekooli asutaja.

Muusikaalase hariduse omandas ta Tallinna Muusikakeskkoolis klarnetit õppides ning Tallinna Riiklikus Konservatooriumis muusikapedagoogika erialal. 1992. aastal täiendas Aivar Mäe end Portlandi Ülikoolis koorijuhtimise ja muusikakorralduse alal.

Ta on olnud rahvusvaheliste koorifestivalide kunstiline juht, samuti on ta läbi viinud koorimuusika alaseid seminare ning kellamuusika-alaseid koolitusi  Ühendriikides ja Soomes. Aastatel 2000–2009 töötas ta Eesti riikliku kontsertorganisatsiooni Eesti Kontsert direktorina. 2003–2006 juhtis ta teater Vanemuise tööd ning 2007–2008 oli Vene Teatri Nõukogu esimees. Aastast 2009 kuni 2020 oli Aivar Mäe Rahvusooper Estonia direktor. Aastal 2023 sai temast teatri Vanemuise juht.

Aivar Mäe on saanud mitmeid auhindu, teiste seas Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia (1997, 1998, 2002), Valgetähe V klassi teenetemärgi (2003) ning 2012 Välisministeeriumi kultuuripreemia Eesti tutvustamise eest välismaal.