KÄSIKELLADE MÜÜK

Käsikellade lugu

Esimesed häälestatud käsikellad töötasid välja vennad Robert ja William Cor Inglismaal, vahemikus 1696–1724. Käsikellade tekkeloo kohta on palju erinevaid legende. Arvatavasti kasutati neid esialgu selleks, et kirikutornide kellalööjad saaksid väikeste kellade peal harjutada. Aja jooksul muutusid kellakomplektid suuremaks ja tekkisid käsikellaansamblid. Inglismaal peeti isegi võistumängimisi ja iga küla aukohustuseks oli omada kellakomplekti.

Kuigi tänapäeval on kelladeansambleid võimalik leida paljudest erinevatest riikidest, on enim käsikellamuusika siiski levinud Ameerika Ühendriikides. Üle maailma aga korraldatakse regulaarselt rahvusvahelisi käsikellamuusika sümpoosiume ja seminare, mille eesmärk on edendada seda kaunist muusikakunsti.

Eestis on käsikellamuusika võrdlemisi noor – esimesed kellad saabusid siia 1993. aastal, tolleaegse kammerkoori ARSIS dirigendi Aivar Mäe eestvõttel.

Malmark

Malmarki tehas on üks juhtivaid tehaseid maailmas käsikellade disainis, valmistamises ja häälestamises.  Nende pronksist kellad valmivad käsitööna. Käsikelli toodetakse tavaliselt 25, 37, 49, 73 või 85 kellast koosnevate komplektidena. Väiksemaid komplekte saab kellade lisamisega suurendada. Valmistatakse ka suuri basskelli vahemikus C2-C#3.

Arsis on ametlik Malmarki käsikellatehase esindaja Eestis.

Aitame Teil leida parima võimaliku komplekti Malmarki laialdasest tootekataloogist.

Käsikelli on vaja regulaarselt poleerida ja puhastada, et säiliks nende kõla ning nende kaunis väljanägemine. Siingi saame Teid aidata, sest meil on olemas vastav poleerimismasin, vahendid ja kompetentne tööjõud!

Hinnapäringute, ostusoovide või küsimuste korral võtke meiega ühendust telefonitsi (+372 52 84 682) või meilitsi (info@arsis.ee)