Tallinna Kool

Kes meid juhivad ja õpetavad?

Tiina Boucher – tegevjuhataja

Tiina muusikaõpingud said alguse Tallinna 22. keskkoolis (praeguses Westholmi Gümnaasiumis), millele järgnesid õpingud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. 2006. aastal lõpetas Tiina EBSi kõrgkooli rahvusvahelise ärijuhtimise erialal.

Tiina on Arsise kellade ansamblis mänginud alates 1995. aastast. Lisaks käsikelladele, on ta mänginud klaverit, akordionit, mandoliini ja kitarri erinevates ansamblites ning saanud tugeva koorilaulja koolituse tütarlastekooris Ellerhein Heino Kaljuste käe all, Mainori kammerkooris Olari Eltsi juhendamisel ning ARSISe kammerkooris Aivar Mäe dirigeerimisel.

Arsise Kellade Kooli tegevjuhatajana on Tiina töötanud kooli asutamisest saadik. Ühtlasi tegutseb ta  Arsise kellade ansambli ja noorte koosseisude mänedžerina.

Tiina Boucher

Tiina Boucher

Lemme-Liis Elp

Lemme-Liis Elp

Lemme-Liis Elp – käsikellad, solfedžo, kellamängu kursus täiskasvanutele

Lemme-Liisi esmased kokkupuuted muusikaga said alguse laulu- ja tantsuringist tema sünnilinnas Pärnus. 6-aastaselt alustas ta juba klaveriõpinguid Pärnu Lastemuusikakoolis, millele hiljem loogilise jätkuna järgnesid õpingud Eesti Muusikaakadeemias. Värske lõpetajana asus ta tööle Lilleküla Gümnaasiumi, millele lisandus peagi laulmine ARSISe kammerkooris ja alates 1996. aastast mängimine kellade ansamblis, mille liige ta ka tänaseni on. Kui Arsise Kellade Kool loodi, oli tema üks esimesi õpetajaid, kes tööle värvati. Lemme-Liis armastab kuulata erinevat muusikat, kuid süda kuulub siiski hard-rock muusikastiilile. Et aga abikaasa Rauno on ametilt Estonia Rahvusooperi solist, siis kuuluvad koduste muusikahetkede juurde kindlalt ka kaunid ooperimeloodiad. Õpetaja ameti juures hindab Lemme-Liis kõige enam noorte seltskonda, kes igas mõttes tema vaimu erksana hoiab.

Merike Kulli – klaver

Merikese esimesed kokkupuuted muusikaga toimusid tänu tema isale, kes mängis bändis ning armastas laulda, tihti koos tütrega. Muusika oli au sees terves peres – muusikat on õppinud nii Merikese õde kui ka vend ning tädi on dirigent. Kooli minnes astus Merike paralleelselt ka muusikakooli ning nii said alguse ametlikud muusikaõpingud. Merike on töötanud Nõmme muusikakoolis ning Šotimaal noorte akadeemias (RSAMD Junior Academy) improvisatsiooni õppejõuna. Õpetajaameti juures meeldib Merikesele kõige rohkem just lastega töötamine ja see, et iga laps on omamoodi. Olles pidevalt muusika keskel kuulab ta heameelega džässi, popmuusikat, klassikat ja seda nii kodus, kontsertidel kui ka auto või bussiga sõites.

Merike Poom

Leena Ojavee

Leena Ojavee

Leena Ojavee – klaver, eelkursus

Leena muusikaarmastus oli sisse kirjutatud juba tema geenidesse, sest ema oli õppinud klaverit ja orelit ning isa harrastanud viiulimängu. Kuigi väikesest Leenast võinuks kasvada sarnaselt isale näitleja (kes sai tuntuks Buratino kehastamisega), osutus unistus klaveriõpingutest tugevamaks. Leena õppis klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis ja hiljem Tallinna Konservatooriumis. Tema esimesed töökohad olid Teater Vanemuine ja Tallinna Konservatoorium, kontsertmeistri ametis. Leena salajane soov oli aga tegeleda lastega ja nii saigi temast muusikaõpetaja Neeme ja Männiku Lasteaias, kust hea kolleegi kaudu sai ta värvatud ka Arsise kellade kooli meeskonda. Leenat innustavad uudishimulikud ja mänguhimulised lapsed, kes inspireerivad ja julgustavad teda jätkuvalt avastama seda võrratut muusikamaailma. Leena armastab Chopini ja Rahmaninovi klaverimuusikat kuid kuulab ka meeleldi rock- ja popmuusikat.

Mare Laur – klaver

Mare ja Arsise Kellade Kooli vaheline koostöö sai alguse ühest klaveritunnist, mida ta asendusõpetajana läbi viima tuli. Mare tõsisest pühendumusest lastega töötamisel sai otsustavaks tema värbamisel kooli meeskonda. Mare on suurepärane pianist nii nagu ka tema jazz-pianistist ja heliloojast poeg. Lõpetanud tolleaegse Tallinna Riikliku Konservatooriumi ja töötanud klaverisaatjana tänases Eesti Muusikaakadeemias armastab ta ülekõige mängida klaverit. Muusikaarmastust on ta edasi andnud mitte ainult pojale vaid ka tütrele, kes on õppinud viiulit. Kõige meelsamini kuulab Mare klassikalist muusikat ja jazzi ehk intelligentset poppi.

Mare Laur

Mare Laur

Kaisa Luik

Kaisa Luik

Kaisa Luik – muusikalugu

Päris esimest kokkupuudet muusikaga Kaisa ei mäleta, aga küllap pidi see kuidagi seoses viiuliga olema, sest ema käekõrval Kuusalu muusikakooli katsetele minnes ei leppinud ta millegi muu kui ainult viiuliga. Pärast Kuusalu muusikakooli ja ühtlasi ka sealse põhikooli lõpetamist hakkas Kaisa linnatüdrukuks ning õppis Prantsuse Lütseumi kõrvalt ka Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis –  ikka viiulit. Soov muusikamaailmas olla oli nii suur, et pärast Otsa kooli lõpetamist  asus ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias muusikateadust õppima. Lisaks klassikalisele muusikale leidub Kaisa lemmikuid teisteski žanrites, 80ndate rokist mahedate indie-bändideni. Erilise huviga hoiab ta kätt Eesti värske muusika pulsil.