Arsise Vaikse nädala muusika 2024

Arsise Vaikse nädala muusika kontsertidel saab taas kord kuulda käsikellade- ja orelimuusika harvaesinevat kooskõla. Kontsertidel 30-31. märtsil Tallinnas, Tartus, Paides ja Jõgeval astuvad publiku ette Arsise kontsertansamblite erinevad koosseisud, kaastegevad organistid Kristel Aer ja Anna Humal.

Arsise Vaikse nädala muusika kontserdisari sai alguse kolm aastat tagasi keset möllavat koroonapandeemiat. Kultuurisündmusi toimus vähe ja inimesed janunesid meeleolu tõstvate emotsioonide järele. Oli õige aeg pakkuda inimestele muusikaelamust, mis lohutab, rõõmustab ja annab lootust. Käsikellad ja orel on kooslus, mis sobitub vaikse nädala konteksti suurepäraselt andes edasi kristliku maailma ühe suurima püha pidulikkust ning tähendusrikkust.

Meie tänavuse kontserdisarja fookuses on inglise, ameerika ja eesti heliloojate muusika (Elgar, Kõrvits, Buckwalter jt). Käsikellade sünnimaale Inglismaale teeme kummarduse Edward Elgari paladega, nende seas kõlab ka üks Enigma variatsioonidest tuntumaid – “Nimrod”. Eesti heliloojatest oleme kontserdikavasse valinud Tõnu Kõrvitsa, kelle käsikelladele seatud eesti rahvamuusika seaded kuuluvad kindlalt Arsise lemmikute hulka. Samuti tuleb ettekandele Kõrvitsa teos “Hümn sinisele taevale”, kus kuuleb oreli majesteetlikke helisid lendlemas taevakõrgustes. Ameerika muusikavaramust oleme valinud käsikelladele loodud originaalteosed.

TALLINNA Jaani kirikus 30.03 kl 18 ja PAIDE Püha Risti kirikus 31.03 kl 18 esinevad Arsise kellade ansamblid ja organist Kristel Aer. Dirigent Aivar Mäe. Kavas: Elgar, Kõrvits, Buckwalter jt.

TARTU Peetri kirikus 30.03 kl 18 ja JÕGEVA kirikus 31.03 kl 18 esinevad Tartu Arsise kellade ansambel ja organist Anna Humal. Dirigent Mari Tooming. Kavas : Elgar, Händel, Adams jt.

Piletid leiad Piletilevist ja enne kontserti kohapealt.