Rahvusvahelisel muusikapäeval 01. oktoobril kuuleb käsikellade muusikat järgmistes paikades:

– kl 14.00 Hargla Maakultuurimajas esineb Tartu Arsise kellade ansambel Mari Toominga juhtimisel

– kl 17.00 Hageri rahvamajas esineb Arsise kellade ansambel Aivar Mäe juhtimisel

Arsise kellade ansamblit saab kuulda ja näha järgmistes paikades:

20. augustil kl 12 Loksa kirikus – kontsert EV taasiseseisvumispäeva ja Loksa linnapäeva raames

27. augustil kl 19 Kose kirikus – kontsert Kose kihelkonnapäevade raames. Rohkem infot siit.

Esmakordselt kohtuvad lavalaudadel Arsise kellade ansamblid ja kaks tuntud Eesti organisti – Kristel Aer ja Anna Humal. Kuidas kõlavad kokku käsikellad ja võimsad orelihelid, seda kuuleb 10-17. aprillil toimuvatel kontsertidel Tartus, Rakveres, Keilas ja Tallinnas.

Kui Arsise missiooniks on läbi aegade olnud käsikellamuusika laiem tutvustamine ja arendamine, siis organistide Kristeli ja Anna südameasjaks on olnud Eesti orelimuusika edendamine.

10. aprillil kl 19 Tartu Peetri kirikus esinevad Tartu Arsise kellade ansambel ja organist Anna Humal. Kavas Bach, Purcell, Händel, Fauré, Saint-Saens jt.

16. aprillil kl 19 Rakvere Kolmainu kirikus, 17. aprillil kl 15 Keila Miikaeli kirikus ja Vaikse nädala lõppkontserdil Tallinna Jaani kirikus kl 19 esinevad Arsise kellade ansamblid ja organist Kristel Aer. Kavas Bach, Vivaldi, Händel, Eller, Süda jt.

Piletid Piletilevist ja enne kontserti kohapealt.

Kontserdiprojekti toetajad: Eesti Kultuurkapital, Rakvere kultuurikeskus, Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet.

Vändra kultuurimajas üles astuv Arsise 12-liikmeline ansambel koosneb eranditult kelladekooli vilistlastest. Alustanud õpinguid 6-7aastaselt on nad tänaseks juba rohkem kui poole oma elust tegelenud käsikellademänguga. Mängijate endi sõnul võlub neid kellamängu juures enim koosmusitseerimisest saadud rõõm ja publiku reageeringud õnnestunud kontserdile.

15. detsembril Vändras kuuleb ansambli esituses advendiajale kohast muusikat, sealhulgas tuntud jõululaule ja pärleid maailmaklassikast. Kontserti juhib dirigent Aivar Mäe.

Piletid Piletimaailmast ja kohapealt.

Arsise kellade ansambli advendikontsert Palmse mõisas on pühendatud ootuseajale, kus kutsume teid rändama koos muusikaga läbi maailma. Kontserdil kuuleb nii jõuluteemalist muusikat kui pärleid maailmaklassika varamust!

Praegune aeg on õpetanud väärtustama igat hetke, mida saame veeta koos oma kallite lähedastega, Palmse mõis oma kauni interjööri ja õhustikuga on suurepärane paik selle ühise hetke leidmiseks.

Kontserdi korraldaja – Palmse mõis. Piletid müügil Piletilevis ja kohapeal.

“Veedame jõulud koos”

Arsise kellade ansambli jõulukontsertide traditsioon sai alguse juba 1993. aastal, mil võtsime ette esimese pikema tuuri läbi Eestimaa. Oma 28 tegevusaasta jooksul oleme oma muusikaliste rännakutega jõudnud läbi käia mitmed eksootilised maad ja riigid Euroopas, Ameerikas ning Aasias. Jõulud aga veedame alati koos kodupublikuga!

Sel aastal tuleme jõulutunnet tooma mitme Arsise ansambliga, kaasas hulganisti käsikelli ja palju head muusikat! Tulge meid kuulama, veedame jõulud koos!

18.12 kl 13 Võru kultuurimaja Kannel / kl 18 Valga Kultuurikeskus

19.12 kl 14 Haapsalu Toomkirik

25.12 kl 12 EMTA Kontserdi- ja Teatrimaja suur saal

26.12 kl 18 Tartu Jaani kirik

Piletid saadaval Piletilevist ja enne kontserti kohapealt.

Arsise kellade ansambel annab Vilniuse Filharmoonia kutsel 4 kontserti Leedus

Sel nädalalõpul, 16-19. juulil viibib Arsise kellade ansambel Leedus, kus esinetakse erinevatel festivalidel, sealhulgas Čiurlionise ja Vilniuse Filharmoonia suvefestivali raames.  Kontserdid toimuvad Birštonase kammersaalis, Druskininkai kirikus, Jašiūnai mõisas ja Alytuse kultuurikeskuse vabaõhulaval.

Arsise kellade ansambli esituses kõlab klassikaline muusika (Händel, Tšaikovski, Liszt jt), samuti Eesti rahvamuusika Tõnu Kõrvitsa seades.

Sel aastal möödub 137 aastat Eesti lipu emalipu õnnistamisest. Eesti lipu päeva tähistamiseks annab Arsise kellade ansambel kontserdi Jõhvi Mihkli kirikus.

Kontserdil kõlab klassikaline muusika ja Eesti muusika seaded. Kaastegevad Mikk Mäe (laul) ja Aleksandr Statsenko (kitarr).

HELISEVAD JÕULUD

Arsise kellade ansambel on pühade aegu kontserte andnud alates 1993. aastast. Sel aastal võtab Arsis tuurile kaasa noore andeka rahvusooperi solist Heldur Harry Põlda. Jõulukontserdil kõlab pühademuusika kauni kellade kõla ja mahedahäälse tenori sümbioosis.

Hea kontserdikülastaja – palun kanna maski ja hoia distantsi! Haigussümptomite korral aga jää palun koju! Hoiame oma ja teiste kontserdikülastajate tervist!

Piletid müügil Piletilevis, Piletimaailmas ja kohapeal.

Eesti Vabariigi 103.aastapäevale pühendatud kontsert toimub Jõhvi Mihkli kirikus.

Programmis Eesti ja klassikaline muusika. Kaastegevad Mikk Mäe (laul) ja Aleksandr Statsenko (kitarr).